Filmy coming out, relacja homoseksualna

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje coming out, relacja homoseksualna. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Nastolatka z pomocą przyjaciół walczy z wampirami, demonami i innymi piekielnymi stworzeniami.
Film jest opartą na faktach historią Stevena Russella (Jim Carrey) - żonatego mężczyzny, który za swoje oszustwa trafia do więzienia w Teksasie. Tam nieoczekiwanie odnajduje nową miłość - zakochuje się w... swoim koledze z celi Phillipie Morrisie (Ewan McGregor). Kiedy jego partner zostaje wypuszczony na wolność, Russell podejmuje kilkukrotne próby ucieczki z więzienia...
Jenny staje przed trudnym wyborem: albo żyć w zgodzie ze sobą i ożenić się z ukochaną kobietą, albo wciąż udawać kogoś, kim nie jest, ze strachu przed odrzuceniem przez swoją konserwatywną rodziną.


Serial opowiada historię grupy homoseksualnych przyjaciół pochodzących z Pittsburgha. Każdy z nich ma inny charakter, inne priorytety i każdy szuka miłości. W poszukiwaniach drugiej połowy bezustannie towarzyszą im seks, pieniądze i narkotyki. Serial porusza również wiele aspektów życia prywatnego homoseksualistów, niektóre stereotypy stara się obalać, a inne utrwalać. Twórcy podjęli także trudny temat – AIDS.
Nancy Astley pracuje jako kucharka i kelnerka w nadmorskiej restauracji swojego ojca, aż do czasu gdy poznaje Kitty Butler, udającą mężczyznę. Życie Nancy ulega całkowitej transformacji. Poprzez romans z Kitty doświadcza zarówno euforii, jak też głębokiego rozczarowania. Wszystko to dzieje się w czasie siedmioletniej, samopoznawczej podróży.
Młody lekarz i jego żona, producentka telewizyjna, mieszkają w Los Angeles. Zach i Claire wiodą bezpieczne życie do momentu, gdy Bart, nowelista, wchodzi do biura Zacha i rozbudza w nim nieznane uczucia. Mężczyzna odwołuje kolację z żoną, aby spotkać się powtórnie z Bartem...
"Bąbel" jest historią grupy młodych ludzi mieszkających w Tel-Avivie, największym mieście izraelskim. Opowiada o trudnościach, z jakimi zmagają się ludzie tam żyjący. Ich rzeczywistość zmieni się diametralnie, gdy w ich życie wkroczy młody Palestyńczyk.
Mary Griffith to zdewociała chrześcijanka, która wychowuje swe dzieci w konserwatywnych naukach Kościoła Prezbiteriańskiego. Jednak, gdy jej syn Bobby zwierza się swojemu starszemu bratu, że może być gejem, życie całej rodziny drastycznie się zmienia, gdy o tym sekrecie dowiaduje się Mary. Kiedy ojciec oraz rodzeństwo Bobby'ego powoli oswajają się z myślą o jego homoseksualizmie, Mary uważa, że Bóg może wyleczyć go z tej "choroby" i przekonuje nastolatka by modlił się coraz mocniej i oddał się działalności kościelnej. Poszukujący matczynej aprobaty chłopak godzi się na wszystko, jednak brak akceptacji jego osoby ze względu na jego orientację seksualną sprawiają, że jest coraz bardziej przygnębiony i wyalienowany. Obwiniając się za bycie "wyrodnym" synem - popełnia samobójstwo. Śmierć syna staje się dla Mary katalizatorem wielu przemian, a nawet kwestionowania własnej wiary...
Sasza Petrović ma 19 lat, mieszka z rodziną w Kolonii, ale pochodzi z Czarnogóry. Jego matka marzy, by został pianistą, ojciec chce zrobić z niego prawdziwego mężczyznę, jego chińska koleżanka kocha się w nim na zabój. Ale Sasza ma własne plany na życie. A przede wszystkim ma swój sekret. Chciałby o nim powiedzieć, ale nie wie jak. Bo przecież matka będzie zrozpaczona, koleżanka wpadnie we wściekłość, a ojciec sięgnie po broń.
W 1976 roku naiwna Mary Ann Singleton przeprowadza się do San Francisco, gdzie poznaje nową rodzinę — kolorowych mieszkańców kamienicy przy 28 Barbary Lane.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…