Filmy bomba, terroryzm, zamach

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje bomba, terroryzm, zamach. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

PitBull

7,7
Serial ukazuje codzienne życie policjantów z warszawskiego Wydziału Zabójstw. Codziennie muszą dokonywać bardzo trudnych, życiowych wyborów. Niestety wiele spraw przenoszą z pracy do domu, co bardzo niekorzystnie wpływa na ich stosunki domowe. Niektórzy nie wytrzymują presji i popadają w alkoholizm lub narkotyki.
Kwiecień 2013 roku. Podczas słynnego Maratonu Bostońskiego dochodzi do tragicznego zamachu terrorystycznego. W tłumie kibiców eksplodują dwie bomby, są zabici i ranni. Sprawcom udaje się zbiec i jest więcej niż pewne, że wkrótce zaatakują ponownie. Służby specjalne i policja mobilizują wszystkie siły, przeczesują każdą ulicę, by dopaść terrorystów. Sierżant policji Tommy Saunders (Mark Wahlberg) prowadzi śledztwo z pomocą ocalonych, świadków i setek mundurowych. Do akcji włączają się mieszkańcy miasta. Zamachowcy jednak pozostają nieuchwytni. Nie wiadomo ilu ich jest, do jakiej organizacji należą i jakimi siłami dysponują. Saunders wie, że czas działa na korzyść terrorystów…

Spectre

6,4
Sekretna wiadomość sprawia, że brytyjski agent James Bond dowiaduje się o istnieniu złowrogiej organizacji. Ponieważ M zmuszony jest toczyć polityczną bitwę, w której stawką jest przyszłość tajnych służb, Bond w walce z potężną organizacją może liczyć głównie tylko na siebie.


Salt

6,5
Evelyn Salt (Angelina Jolie) jest oficerem CIA, która przysięgała z honorem wypełniać służbę swemu krajowi. Kiedy zostaje oskarżona o bycie tajnym agentem rosyjskiego wywiadu, Salt musi uciekać ratując swoje życie oraz męża, jednocześnie starając oczyścić się z zarzutów i udowodnić, że jest patriotką.

Komora

6,5
Członek Ku-Klux-Klanu Sam Cayhall siedzi w więzieniu od kilkudziesięciu lat za podłożenie bomby pod kancelarię żydowskiego prawnika. W wyniku wybuchu zginęło dwoje dzieci. Za 28 dni dojdzie do egzekucji w komorze gazowej. Niespodziewanie z pomocą skazańcowi przychodzi młody prawnik, który chce dla Sama wywalczyć ułaskawienie. Adam Hall jest tak naprawdę wnukiem Sama Cyhalla.
W imię ojca to opowieść o Gerrym Conlonie - drobnym złodziejaszku w targanym zamachami bombowymi Belfaście, którego bardziej interesują puby i dobra zabawa, niż walka o niepodległość. Mimo że jest niewinny, zostaje skazany na dożywocie, a wraz z nim jego ojciec.
Martin Fallon jest zamachowcem z IRA, który specjalizuje się w podkładaniu bomb. Kiedy jednak przez pomyłkę zamiast wysadzić ciężarówki z żołnierzami, wysadza autobus szkolny z dziećmi, postanawia zerwać z tą robotą i wyjechać. IRA jednak chce by został. Jedyną szansą na ucieczkę jest Jack Meeham, gangster, który chce aby w zamian za pomoc Fallon zabił dla niego kogoś. Martin początkowo decyduje się przyjąć zlecenie, ale zostaje zauważony przez katolickiego księdza. Nie chce zabijać niewinnych, ale czy nie jest w sytuacji bez wyjścia?
Międzynarodowa grupa terrorystów pod wodzą Mikhaila Rostova, rozpoczyna zmasowany atak na terytorium USA. Najpierw jednak Rostov postanawia rozprawić się ze swoim dawnym wrogiem Hunterem. Szczęśliwie Matt wychodzi cało z zamachu i rozpoczyna poszukiwanie terrorystów. W tym samym czasie zamachowcy wzniecają chaos i anarchię swoimi kolejnymi atakami.
W sierpniu 1998 roku cała Irlandia przygotowywała się do głosowania za pokojem w referendum dotyczącym postanowień porozumienia z Wielkiego Piątku. W tym samym czasie mała grupa dysydenckich członków IRA Tymczasowej (Provisional IRA) przeciwnych procesowi pokojowemu przygotowywała się do zamachu bombowego, którego skutki miały być wystarczająco krwawe i katastrofalne, by poróżnić Londyn i Dublin, spowodować wycofanie się unionistów z procesu pokojowego i ponownie wciągnąć Irlandię Północną w burzliwy konflikt.

Wierząca

5,7
Hadewijch to dla Bruno Dumonta swego rodzaju powrót do korzeni. Nie jest to jednak proste powtórzenie pytań zawartych w debiutanckim "Życiu Jezusa", ale ponowna podróż w to samo miejsce z innym bohaterem i odnowionym zestawem wątpliwości. Pytanie o etyczne (laickie) konsekwencje nauk i historii Jezusa zastąpione zostało spekulacją na temat następstw aplikowania nieweryfikowalnych wierzeń we współczesnym świecie. Wstępując do konwentu, Celine przybiera imię Hadewijch (po żyjącej w XIII wieku na dzisiejszym pograniczu belgijsko-holenderskim mistyczce). Obie pochodzące z zamożnych rodzin kobiety poza imieniem łączy szczególny rodzaj bezgranicznej miłości do Boga – przepełnionej tęsknotą i potrzebą fizycznej bliskości. Celine (gotowa do wszelkich poświęceń wobec obiektu swojego uczucia) różni się od poprzednich postaci kreowanych przez Dumonta konkretnym poczuciem celu. Zawężenie pola poszukiwań przynosi jednak bohaterce ogromne cierpienie związane z samym przedmiotem wiary, który nie pozwala się dotknąć i którego obecność nie jest fizycznie weryfikowalna.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…