Filmy fabryka, ubóstwo

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje fabryka, ubóstwo. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Z maszyny o zębatych kołach, wielkich przekładniach i kilometrach pasów transmisyjnych niczym mała śrubka wypada, grany przez Chaplina, robotnik. Wycieńczony pracą i załamany nowym sposobem podawania pracownikom posiłków - przez rurkę do ust, ląduje w zakładzie psychiatrycznym. Wyleczony ponownie trafia do zakładu zamkniętego, tym razem karnego, gdy podczas nielegalnej demonstracji nieopatrznie podnosi z ulicy czerwoną szmatę.
Pan Wonka - właściciel fabryki czekolady - ma pomysły nie z tej ziemi, wymyśla niezwykłe smakołyki. Charlie, chłopiec z ubogiej rodziny, wygrywa jeden z pięciu złotych biletów do królestwa tajemniczego cukiernika. Czekają tam na niego liczne niespodzianki...
Historia trzech przyjaciół, którzy decydują się na założenie fabryki włókienniczej.


Charakter

7,3
Cieszący się szacunkiem młody prawnik zostaje aresztowany po tym, jak policja odnajduje ciało najokrutniejszego z komorników. Młodzieniec utrzymuje, że jest niewinny, a gdy policja dowiaduje się, że ofiara była jego ojcem, wyjaśnienia młodzieńca odsłaniają najdziwniejszą opowieść o życiu i śmierci.
Cztery historie w czterech epokach stanowią opowieść o nietolerancji dotykającej człowieka.
Od śmierci matki Oliver Twist (Barney Clark) mieszka w prowincjonalnym przytułku. Pewnego dnia Oliver wdaje się w bójkę, za co zostaje srogo ukarany. Poczucie niesprawiedliwości karze chłopcu opuścić nowy dom. Oliver ucieka do Londynu, gdzie poznaje Cwaniaka (Harry Eden). Nie zdaje sobie jednak sprawy, że trafił do bandy młodych kieszonkowców pod wodzą groźnego Fagina (Ben Kingsley). Wkrótce Twist odkryje prawdziwe oblicze swoich dobroczyńców. W trakcie wypadu na miasto Cwaniak okrada pana Brownlowa. Winą za kradzież obarczony zostaje jednak Oliver. Po dramatycznym pościgu chłopiec zostaje aresztowany i staje przed sądem. Pokrzywdzony pan Brownlow okazuje jednak sierocie łaskawość i zaprasza go do swojego domu. Tymczasem Fagin i Bill Sykes obawiają się, że Oliver wyda ich władzom i rozpoczynają jego poszukiwania...

Baraka

7,6
Baraka to rodzaj niewerbalnej filmowej refleksji, próba pokazania naszej planety odkrywająca naturalne piękno różnych miejsc świata, ukazująca stan ludzkiej duchowości. Baraka pokazuje cud narodzin, życia i śmierci, a także skłonność ludzi do samodestrukcji.
David Copperfield jest osieroconym chłopcem, który dorastał w bardzo ciężkich warunkach. Jego ojciec zmarł jeszcze przed jego narodzinami, zaś matka chłopca nie była zbytnio zdrową kobietą. Gdy David miał 9 lat, jego matka poślubiła Murdstonea, który był uznawany za człowieka skąpego i okrutnego. Po jakimś czasie matka Davida umiera i musi wychowywać go ojczym, od którego strony David doznaje wielu przykrości i upokorzeń. Chłopiec pragnie za wszelką cenę uciec od świata, w którym żyje. Jego upór w działaniu powoduje, że osiąga swój cel. Zdobywa wykształcenie i zostaje sławnym pisarzem.
Każdy wie gdzie leży Meksyk, ale miasteczko Juarez? - można strzelać, że właśnie tam i to się zgadza. Ale nie każdy wie co się tam produkuje i jakim kosztem. W fabrykach Indianki produkują telewizory i inny sprzęt elektroniczny (ktoś to przecież musi robić). Niestety robią to za pięć dolarów dziennie, z pogwałceniem praw pracowniczych, a najgorsze jest to, że tysiące z nich znikają w niewyjaśnionych okolicznościach, są brutalnie gwałcone i mordowane i... nikt się tym nie przejmuje do czasu gdy Amerykańska reporterka postanawia wyjaśnić tajemnicę brutalnych morderstw.
23-letnia Shimu (Rikita Nandini Shimu) pracuje w fabryce włókienniczej w Dhace w Bangladeszu. W obliczu coraz trudniejszych warunków pracy postanowiła wraz ze swoimi kolegami założyć związek, pomimo gróźb kierownictwa i braku zgody męża. Razem pójdą na całość.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…