Filmy samotność, lekarz

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje samotność, lekarz. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Pociąg

7,9
W nocnym pociągu na Hel spotykają się Ona i On. Dwoje nieznajomych, których łączy wspólny przedział. Oboje mają za sobą życiowe dramaty, od których starają się uciec. Może im to utrudnić morderca, który podobno znajduje się w tym samym pociągu.
Ekranizacja bestsellerowej powieści Kazuo Ishiguro, autora "Okruchów dnia", wyreżyserowana przez Marka Romanka (Zdjęcie w godzinę). Troje młodych ludzi, którzy spędzili całe swoje dzieciństwo w szkole z internatem na angielskiej prowincji, poznaje szokującą prawdę o swym pochodzeniu i przeznaczeniu. Czy łączące ich więzi pozwolą im stawić czoła przyszłości?
Ekranizacja pełnej zagadek, paradoksów i zmartwień powieści Czechowa, którą z powodzeniem można nazwać zarówno najbardziej pesymistyczną, jak i optymistyczną ze wszystkich jego powieści. W centrum fabuły – opartej na prawdziwych wydarzeniach – znajduje się historia ordynatora szpila psychiatrycznego, który zostaje jego pacjentem. Lekarz Andriej Jefimowicz Ragin ze swoją samotnością, dystansem, refleksją staje się tym samym jedną z kluczowych postaci, nie tylko twórczości Czechowa, ale i całej literatury światowej XX wieku. Scenariusz filmu napisany według powieści zachowuje trzon oryginalnej fabuły, jednak autorzy świadomie przenieśli jej akcję we współczesne czasy. Zdjęcia do filmu w nowatorski paradokumentalny sposób nakręcone zostały w prawdziwym szpitalu dla chorych psychicznie.


The Knick

7,7
Początek XX wieku. Dr Thackery to narcystyczny, arogancki i uzależniony od kokainy, genialny chirurg, stojący na czele odważnego zespołu nowojorskiego szpitala.
Na liniowcu płynącym z Meksyku do Niemiec spotykają się reprezentanci społeczeństwa lat 30. Wzajemne uprzedzenia biorą górę w kontaktach między pasażerami. Czy rejs i nowe znajomości odmienią ich spojrzenie na świat?
Robert Neville, lekarz, jest jedną osobą ocalałą po wybuchu wojny biologicznej. Zaraza wywołana poprzez wojnę wyniszczyła wszystko, ocalało jedynie tylko kilka setek zdeformowanych w wyniku zarazy ludzi, którzy nazwali się "Rodziną". Zaraza wywołała w nich wrażliwość na światło, jak również mordercze skłonności. "Rodzina" jest przekonana, że to właśnie nauka i technika wywołała wojnę, a Neville, jako ostatni symbol nauki, musi umrzeć.
Nikt nie budzi się marząc, żeby zostać czyjąś kochanką, a jednak niektóre kobiety nimi zostają. "Kochanki" to opowieść o życiu i miłościach trzydziestoparoletnich przyjaciółek, które poznały się kiedyś na uniwersytecie. Ich losy potoczyły się w bardzo różnych kierunkach. Katie, poważna pani doktor, wdała się w romans z jednym z pacjentów. Jej najbliższa przyjaciółka Trudi opłakuje śmierć męża, który zginął w ataku z 11 września. Jest też Jessica. Jej zwariowany styl życia jest powodem wielu plotek i zabawnych sytuacji, ale pod tą powłoczką dzieje się coś, o czym nie wiedzą nawet jej kumpelki. Czwarta z pań to szczęśliwa mężatka Siobhan. Tylko czy na pewno szczęśliwa?
Zmęczona uszczypliwymi komentarzami rodziny wieczna singielka Johanne postanawia szybko znaleźć partnera, którego mogłaby zabrać do domu na Święta Bożego Narodzenia.
Wykształcony Devadas (Akkineni Nageshwara Rao) powraca po latach do swojej rodzinnej wioski. Spotyka tam swoją dawną przyjaciółkę Parvathi (Savitri), dla której urody traci głowę i z miejsca zakochuje się. Rodzina dziewczyny proponuje małżeństwo jego rodzinie, ale zostają odrzuceni z powodu niższego statusu społecznego. Przygnębiony Devadas wyjeżdża a Parvathi wychodzi za mąż. Aby zapomnieć o ukochanej, zrozpaczony mężczyzna bez przerwy upija się i spędza czas z zakochaną w nim kurtyzaną Chandramukhi (Lalita). Pomimo wszystkiego, Devadas nie potrafi jednak zapomnieć o ukochanej i ta miłość powoli go zabija...
Francuski mistrz gatunku obśmiewa w „Chorym z urojenia” ludzką głupotę, zacofanie, obłudę i podłość. Ukazuje świat, w którym wszyscy są chorzy, tuszując w ten sposób swój smutek, czy swoją samotność. Reżyser Giovanni Pampiglione zamyka ten tekst w niezwykle efektownej i rzadko dziś spotykanej formie komedii dell’arte. To spektakl, który bawi do łez, nie uciekając przy tym od chwil głębokiej refleksji. W roli tytułowej jeden z najpopularniejszych polskich aktorów Andrzej Grabowski.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…