Filmy żołnierz, film czarno-biały, ucieczka

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje żołnierz, film czarno-biały, ucieczka. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Klasyka polskiej kinematografii. Serial Konrada Nałęckiego powstał na podstawie książki Janusza Przymanowskiego, który jest także współautorem scenariusza. Nakręcono trzy serie przygód załogi „Rudego” – łącznie 21 odcinków. PRL-owskie władze chętnie traktowały serial jako materiał propagandowy, prezentujący obowiązującą wówczas wersję historii z polsko-radzieckim sojuszem na pierwszym planie. Janek wstępuje w szeregi Wojska Polskiego do oddziału wojsk pancernych. Zostaje włączony do załogi czołgu o numerze 102. Wraz ze swoimi wiernymi towarzyszami broni Olgierdem, Gustlikiem, Grigorijem i psem Szarikiem rusza wyzwolić ojczyznę. Dla dzisiejszego widza „Czterej pancerni i pies” pozostają znakomitą produkcją wojenno-przygodową. Zrealizowane z rozmachem sceny batalistyczne, trzymająca w napięciu akcja, zabawne dialogi i przede wszystkim doskonałe postacie stworzone przez wybitnych aktorów – to nieprzemijające wartości serialu.
Grupka ludzi leci na Księżyc. Po wylądowaniu miejscowi biorą ich do niewoli.
Serial filmowy o bohaterskich przygodach wojennych oficera polskiego wywiadu, działającego pod kryptonimem J-23. Przystojny Polak wygrywa II wojnę światową, wykrada najgłębsze tajemnice Rzeszy, kpi z wysiłków niemieckiego kontrwywiadu, ośmiesza gestapo. W trudnej, niebezpiecznej służbie posługuje się przebiegłością, wdziękiem wobec dam, czujnym okiem, mocnymi pięściami i ciętym słowem. Wkrótce awansuje do stopnia kapitana, a nawet odznaczony zostaje niemieckim Żelaznym Krzyżem.


Ostatni dzień wojny. Poranek pierwszego dnia pokoju. Pokazać tej szczególnej nocy losy młodego człowieka uwikłanego w okupacyjną przeszłość, zmęczonego bohaterstwem, przeczuwającego inne, lepsze życie. Cóż to za piękny temat do filmu. Tej szczególnej nocy spotyka się przeszłość z przyszłością - i zasiada do jednego stołu. Przy akompaniamencie tang i fokstrotów bohater filmu, Maciek Chełmicki, szuka odpowiedzi, jak żyć dalej - jak zrzucić dławiący bagaż przeszłości, rozwiązuje odwieczny dylemat żołnierza. Słuchać czy myśleć. A jednak Maciek zabije...
Tragiczne losy bohaterskiego żołnierza ukazujące walki toczące się w 1946 roku w Bieszczadach, gdzie ciągle jeszcze obecne są oddziały UPA i WiN. Tytułowy ogniomistrz Kaleń walcząc z ukraińskimi nacjonalistami, zostaje pojmany. W wyniku tortur zaczyna udawać dezertera, co pozwala mu zmylić czujność wroga i uciec. Brawurowa walka wydaje się być nagrodzona, nadchodzi bowiem wreszcie odsiecz polskich oddziałów. Wydaje się, ponieważ Kaleń postanawia jeszcze uratować ukraińskie dziecko…
Dwóch amerykańskich żołnierzy próbuje uciec z niemieckiej niewoli.
Opowieść rozgrywa się podczas drugiej wojny światowej. Bogdan Sowik i Stanisław Krawczyk przebywają w obozie w Związku Radzieckim. Jest czas tworzenia, z pomocą Armii Radzieckiej, Ludowego Wojska Polskiego. Obaj bohaterowie, razem z innymi Polakami, trafiają nad Okę do polskiej armii i ruszają do walki z Niemcami szlakiem bojowym I Dywizji Piechoty im. Tadeusza Kościuszki.
Skończyła się druga wojna światowa. Wiedeń jest okupowany przez państwa alianckie. Ulice austriackiej stolicy patroluje załoga jeepa, w której skład wchodzi czworo różnych przedstawicieli okupacyjnych wojsk, Amerykanin, Anglik, Francuz i Rosjanin. Podczas któregoś z codziennych patroli biorą do niewoli Karla, jeńca radzieckiego obozu jenieckiego. Gdy jednak poznają całą prawdę o tym człowieku i jego żonie Franzisce, postanawiają mu pomóc.
Akcja rozgrywa się w sierpniu i we wrześniu 1939 roku. Dziennikarz Bruno publikuje tekst zatytułowany „Domek z kart”, w którym atakuje rządy sanacji. Spotyka się to z protestami ze strony rządzących. W obawie o własne zdrowie ucieka z Warszawy, ale zostaje złapany i osadzony w więzieniu. Wkrótce wybucha wojna.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…