Filmy szpital, na podstawie powieści

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje szpital, na podstawie powieści. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Druga część przygód Pana Kleksa. Królestwo Bajdocji zostaje pozbawione swojego największego skarbu – atramentu. Za jego zniknięciem stoi Wielki Elektronik. Chłopak okrętowy Pietrek, Profesor Kleks i załoga okrętu flagowego Bajdocji „Apolinary Baj” wyruszają w pełną przygód podróż, mającą na celu odzyskanie cennego surowca.
Michael Chambers wrócił do Austin tylko na chwilę, na ślub swojej matki. Ale znów zobaczył Rachel i został. Kiedyś chciał zdobyć jej miłość, obsypując ją drogimi prezentami - a gdy brakowało mu forsy grał o najwyższe stawki. Teraz, aby zdobyć ją na nowo musi sięgnąć po naprawdę wielki szmal - dokonać skoku na bankową furgonetkę z pieniędzmi. I nieważne, że oszuka dziewczynę, która mu zaufała i zrani kochającą matkę. Wprawdzie Rachel ma już męża - równie jak ona cynicznego cwaniaka, ale Michael nie chce bronić się przed miłością. Kiedy wreszcie zrozumie, że w tej grze jest jedynie pionkiem?
Z tajnego laboratorium ucieka stworzenie będące efektem prowadzonych tam eksperymentów genetycznych.


Bohaterką tego kobiecego dramatu Francesci Comencini jest Maria – czterdziestoletnia Rzymianka, kobieta piękna i niezależna, która przechodzi w swoim życiu rewolucję. Poznaje młodszego od siebie mężczyznę i zachodzi z nim w ciążę. Nie jest to jednak początek romantycznej historii, ale pierwszego poważnego życiowego sprawdzianu. Córeczka Marii rodzi się o kilka miesięcy za wcześnie. Umieszczona w inkubatorze, tytułowym bialym pokoju, czeka, żeby tak naprawdę się narodzić. Od tej chwili życie Marii zostaje całkowicie podporządkowane rytmowi szpitala. Razem z innymi kobietami w podobnej sytuacji spędza niekończące się godziny, wpatrując się w respirator. Wszystkie elementy filmu pasują do gatunku dramatu szpitalnego – nerwowe godziny spędzane na korytarzu, silne emocje, dość przewidywalna dynamika wzlotów i upadków wiary w pozytywne zakończenie. Drugie narodziny córeczki to oczywiście szansa na powtórne odrodzenie samej Marii. Co jednak odróżnia ten film od kolejnego odcinka serialu Na dobre i na złe? Postać Marii i rola Margherity Buy, doświadczonej aktorki, która potrafiła nadać jej poruszające rysy. Jej bohaterka lśni wewnętrzną mądrością i świadomością przemijającego czasu, pięknem kobiety dojrzałej.
Ksiądz (William Holden) dociera do misji w Chinach wraz z młodą Chinką, która dołączyła do niego po drodze. Jego zadaniem jest odciążenie kapłana (Clifton Webb), który jest obecnie zbyt stary i słaby, aby kontynuować utrzymanie kościoła. Jednak komunistyczni żołnierze przybywają na misję i chcą wykorzystać ją jako swój punkt dowodzenia. Ich przywódca gwałci miejscowe dziewczęta...
Nathalie Silvener (Claudine Auger), mężatka, zakochuje się w Gillesie (Marc Porel), przygnębionym, ale błyskotliwym paryskim dziennikarzu, który jest już w związku z modelką Héloïse (Barbara Bach).
Były nazista, sprytny i najlepszy zabójca Oscar Snell (Bruno Cremer) dostaje nowe zlecenie. Jest zdeterminowany, by zastrzelić Króla Kafiristanu, potentata naftowego. Jedyną słabością Snella jest jego łakomstwo na słodycze; zostawia papierki od cukierków na miejscu każdej swojej zbrodni. Agent CIA, Mark Stone (Kerwin Mathews), musi znaleźć Snell'a i powstrzymać go, zanim będzie za późno.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…