Filmy pacyfista, pacyfizm

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje pacyfista, pacyfizm. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Jaki sens ma pacyfizm w dobie krwawego konfliktu na Ukrainie? To pytanie zadawane jest uczestnikom marszu przeciwko zbrojeniom, pacyfistom, anarchistom rosyjskim a także żołnierzom na Ukrainie.
David (Dustin Hoffman) wraca w rodzinne strony wraz ze swoją żoną. Pewnego dnia na kobietę napada jeden z mieszkańców i ją gwałci. Czy skromny naukowiec poradzi sobie z tą sytuacją?
Film oparty na autobiograficznej książce Rona Kovica. Główny bohater, patriota, zostaje wysłany na wojnę do Wietnamu. Tam zostaje ranny. Diagnoza jest dla niego straszna - kalectwo do końca życia. Od tego czasu Ron (Tom Cruise), który uważa, że został zdradzony przez państwo, staje się aktywistą praw człowieka.


Historia Desmonda Dossa - sanitariusza, który odmówił wykonania rozkazu noszenia broni i zabijania podczas bitwy o Okinawę.
Akcja filmu rozgrywa się w biednym, górniczym miasteczku Estherlope. Główny bohater, osiemnastoletni Dick, zafascynowany jest bronią palną. Razem z kolegami zakłada klub miłośników broni. Swój pistolet nazwał Wandy i o nim ciągle opowiada swoim kolegom. Na początku miała to być jedynie zabawka, jak się potem okazało, niebezpieczna. W pewnym momencie Wendy zmienia życie Dicka i jego przyjaciół.

Gandhi

7,7
Niezwykła historia wielkiego człowieka, przywódcy politycznego i duchowego Indii w walce o niepodległość, który poświęcił swe życie w imię wolności swego narodu. Film pokazuje nie tylko działalność Gandhiego, ale także jego filozofię i myśl, które wywarły ogromny wpływ nie tylko na Indie, ale na cały świat. Głównym celem życia Gandhiego było poszukiwanie prawdy. Twierdził, że Prawda jest daleko bardziej potężna niż jakakolwiek broń masowej zagłady. Był też propagatorem biernego oporu, jako sposobu walki politycznej. Głosił zasadę niestosowania przemocy, którą poszerzył o politykę swadeshi czyli bojkotowanie zagranicznych, w szczególności brytyjskich towarów.
Uwierz w marzenie a ono się spełni - Ray Kinsella (Kevin Costner) farmer z Iowa, zainspirowany tymi słowami przez wewnętrzny głos nie może zrezygnować z realizacji marzenia, którego spełnienie jest prawie nierealne. Wspierany przez żonę Annie, Ray zaczyna zmieniać zwykłe pole kukurydzy w miejsce gdzie marzenia mogą się ziścić. Pomaga mu w tym samotnik Terence Mann, tajemniczy doktor Graham oraz legendarny "Bosy Joe" Jackson.
Akcja filmu toczy się w Paryżu w burzliwych latach 1968 - 1969. Studenci, a także związki zawodowe buntują się przeciwko polityce rządu. François (Louis Garrel) jest dwudziestoletnim poetą, który uchyla się od służby wojskowej. Lubi barykady, ale nie należy do takich, którzy rzucaliby koktajlem Mołotowa w policję. Nałogowo pali opium i dyskutuje o rewolucji ze swoim przyjacielem Antoine'm (Julien Lucas). Korzysta z tego, że Antoine odziedziczył w spadku mieszkanie - mieszka u niego i żyje na jego koszt. Poznaje rzeźbiarkę Lilie (Clotilde Hesme) i zakochuje się w niej z wzajemnością. Mija rok, a bohater nadal, delektując się dymem opium, pisze wiersze, kocha się z Lilie, dyskutuje o polityce. Czy zdobędzie się na odwagę, by uczynić coś, co odmieni jego egzystencję?
Japonia to oficjalnie pacyfistyczny kraj. Konstytucja zakazuje prowadzenia wojen a nawet posiadania armii. Pokoju miały strzedz liczne bazy amerykańskie. Jednakże, od lat, Japonia żyje w strachu przed atakiem ze strony agresywnych sąsiadów – Korei Połnocnej i komunistycznych Chin. Czarę goryczy przechylił atak Rosji na Ukrainę. Skłoniło to rząd Japonii do rewizji swojej doktryny wojennej i zwiększenia budżetu obronnego. Co o tym sądzą sami Japończycy?
Słowa kluczowe

Proszę czekać…