Filmy więzienie, homoseksualizm, przemoc

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje więzienie, homoseksualizm, przemoc. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Młoda kadetka FBI zostaje przydzielona do przesłuchania zamkniętego w ośrodku dla psychopatów kanibala, aby zdobyć od niego informacje na temat innego mordującego szaleńca.
Opowieść skupia się na znajomości Trumana Copote′a z Dickiem Hickockiem i Perrym Smithem, dwoma recydywistami, którzy włamali się do domu farmera w Kansas i brutalnie zamordowali wszystkich jego mieszkańców. Capote poznał ich, kiedy obaj czekali na egzekucję w celi śmierci.
Jorge ma nieciekawą pracę, której nie potrafi rzucić. Kocha się w dziewczynie z sąsiedztwa, ale nie potrafi jej tego wyznać. Ma przyjaciela erotomana, ale nie potrafi mu powiedzieć, że czasem przegina. Jorge jest po prostu miłym gościem. Zbyt miłym…


Irak, rok 2003. Shane Gulliver i Mark Tate to dwaj młodzi żołnierze armii brytyjskiej. Gdy kapitan ich oddziału ginie podczas patrolu od wybuchu przydrożnej bomby, żołnierze zaczynają przetrząsać okolice w poszukiwaniu sprawców zamachu. Gniew i strach powodują, że ich zachowanie zaczyna wymykać się spod kontroli... Do Anglii wracają z bagażem dramatycznych wspomnień oraz zdjęciami jeńców w charakterze pamiątek. Kiedy mroczne tajemnice wyjdą na jaw, będą musieli po raz kolejny stawić czoła swoim lękom i koszmarom.
Dramatyczna historia grupy kobiet przebywających w więzieniu u wybrzeży pewnego państwa Ameryki Południowej. Więzienie jest pod opieką brutalnego i perwersyjnego gubernatora, który nęka kobiety na wszystkie możliwe sposoby. Kobiety planują ucieczkę.
Taura zostaje porwana ze swojej planety i trafia na statek więzienny, pełen pięknych kobiet. Nie chcąc być kolejną zabawką okrutnej naczelnik i jej podwładnych Taura, organizuje bunt, którego celem jest ucieczka ze statku.
Koniec XV wieku to czasy lokalnej anarchii, niekończących się wojen i bezprecedensowej deprawacji. Włoscy książęta kierują się mottem "exitus acta probat" - cel uświęca środki. Jego autor Niccolo Machiavelli znał osobiście Cezarego Borgię, zachwycał się nim i uczynił bohaterem "Księcia". W tym amoralnym świecie kwitnie jednak na niespotykana dotąd skalę nauka i sztuka. Leonardo da Vinci pracuje dla Cezarego, doradza mu przy ulepszaniu twierdz. Znajdując szczodrych mecenasów, tworzą w tym czasie Michał Anioł, Rafael, Botticelli. Na uniwersytety zjeżdżają łaknące wiedzy młode umysły z całej Europy. W sercu światowego porządku jest Watykan, który pełni funkcję sędziego w konfliktach pomiędzy świeckimi królestwami i cesarstwami. W Watykanie rządzi Rodrigo Borgia, człowiek którego imię stało się synonimem okrucieństwa i którego panowanie pozostało w pamięci potomnych jako jeden z najsmutniejszych rozdziałów historii Kościoła katolickiego. W bezpardonowej walce o władzę wykorzystywał czwórkę swoich dzieci: pierworodnego Juana, rozdartego miedzy wiarą, której sam nie wybierał i swoją ponurą i porywczą naturą Cezara, pełną ideałów Lukrecję i Goffreda, niewinne dziecko, dorastające na łonie rodziny pustoszonej konfliktami.
Młoda kobieta jest niesłusznie oskarżona o napad na bank i w celu maksymalnej "opieki" wysyłana do więzienia o zaostrzonym rygorze. Więzienie nadzoruje skorumpowany i brutalny naczelnik, który nie daje spokoju osadzonej.
Film jest opowieścią o włoskim zakładzie karnym gdzie jest przetrzymywana niesłusznie oskarżona kobieta. Cały system penitencjarny jest wypaczony, kobietę spotykają ciężkie przeżycia, rozwiązłość osadzonych, sadyzm strażników.
Kilka arystokratycznych rodzin walczy o kontrolę nad krainą o nazwie Westeros.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…