Filmy eksploatacja

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje eksploatacja. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Barry B. Benson po ukończeniu szkoły musi wybrać sobie pracę. Problem w tym, iż owa sympatyczna pszczoła nie chce wykonywać do końca życia jednego zadania, marzy jej się coś więcej. Dlatego pewnego dnia decyduje się na pełną wrażeń wyprawę poza ul. Na zewnątrz poznaje kobietę, z którą bardzo szybko nawiązuje dobry kontakt. Sprawy ulegają komplikacji, gdy Barry dowiaduje się, iż ludzie przywłaszczają sobie miód. Truteń postanawia wytoczyć proces całej ludzkości…

Zoolander

5,3
Derek Zoolander, kilkukrotny zdobywca tytułu Modela Roku zostaje zapomniany przez świat showbiznesu. Niebawem dostaje propozycję na którą bez wahania przystaje.
Przybycie statku z angielskimi osadnikami i poszukiwaczami złota pod przywództwem pazernego gubernatora Ratcliffe'a zaalarmowało Indian. Wiedziona ciekawością młodziutka księżniczka Pocahontas obserwuje ich ze zdziwieniem i zainteresowaniem. Poznaje dzielnego kapitana Johna Smitha. Początkowa niechęć i nieufność szybko zanikają. Dziewczyna wprowadza przybysza w świat indiańskich wierzeń i przy pomocy swoich psotnych przyjaciół – szopa Miko i kolibra Flita – ukazuje mu piękno i potęgę przyrody. Przepełniona odwieczną mądrością, czterystuletnia Babcia Wierzba – mistyczna dusza zaklęta w pniu drzewa – uczy młodych wsłuchiwać się w głos serca i natury, pomaga im także znaleźć sposób, by zarówno przybysze, jak i rdzenni mieszkańcy, pochodzący z dwóch całkowicie odmiennych kultur i światów, mogli żyć razem w pokoju.


Biutiful

6,8
Opowieść o oddanym ojcu, cierpiącym kochanku, zamkniętym w sobie synu, nielegalnym przedsiębiorcy, żyjącym w zapomnianej części Barcelony mężczyźnie o imieniu Uxbal. Najważniejsza dla niego jest walka z niebezpieczeństwem zagrażającym miłości, jego dzieciom, a także jemu samemu.
Aby uwolnić się od tyranii koników polnych, jedna z mrówek postanawia szukać pomocy poza swoim mrowiskiem.
Druga część przygód ekscentrycznego detektywa Ace Ventury. Tym razem zajmie się on sprawą odnalezienia nietypowego zwierzęcia, któremu oddaje cześć pokojowe plemię afrykańskie Watahi. Jak zwykle sprytny i niekonwencjonalny, Ace stawi czoło niebezpiecznym przeciwnikom.
Mondo Cane można by tłumaczyć jako "Pieskie Życie". Z tym związkiem frazeologicznym kojarzy się zazwyczaj szarówa, pustka w portfelu i nieprzejednany wykidajło w gospodzie. Taki był słodko-gorzki film Charliego Chaplina pod tym właśnie tytułem. Trudno o większe nieporozumienie. Mondo Cane opowiada o życiu skundlonym, atawistycznym, sprowadzonym to najniższych instynktów – chuci, głodu i chęci przeżycia. Nakręcony w 1962 roku film, wprowadzony na ekrany jako dokument etnograficzny, to w istocie najczystsze kino eksploatacji. Wątpliwości cenzury budziły przede wszystkim sceny bezwzględnego uboju dziesiątek zwierząt, które w spazmach dogorywają na ekranie, oraz zarejestrowana w trakcie encierro – gonitwy byków i ludzi w Pampelunie – śmierć człowieka. Ironii całemu przedsięwzięciu dodaje jaskrawa kolorystyka, wynikająca z zastosowania w filmie Technicoloru.

Służące

7,7
7,7
Akcja dzieje się w latach 60. w Missisipi. Skeeter (Emma Stone) wraca z college'u w rodzinne strony zdeterminowana by zostać pisarką. Gdy dziewczyna postanawia przeprowadzać wywiady z czarnoskórymi kobietami, które spędziły życie na opiece nad wiodącymi rodzinami południa, wywraca życie małego miasteczka do góry nogami. Aibileen (Viola Davis), gospodyni domowa najlepszej przyjaciółki Skeeter, jako pierwsza decyduje się mówić. Wkrótce inne kobiety też postanawiają opowiedzieć swoje historie.
Dekadę temu Columbus (Jesse Eisenberg), Tallahasse (Woody Harrelson), Wichita (Emma Stone) i Little Rock (Abigail Breslin) połączyli siły, aby przetrwać apokalipsę zombie. Teraz pogromcy muszą zmierzyć się z wieloma nowymi rodzajami zombie, które ewoluowały oraz innymi ocaleńcami. Przede wszystkim jednak muszą stawić czoła narastającym niepokojom w swojej prowizorycznej rodzinie.

Ślicznotki

5,9
6,0
Inspirowana prawdziwym wydarzeniem, o którym głośno było w 2015 roku dzięki artykułowi w New York Magazine, historia byłych tancerek nocnego klubu, które mszczą się na swoich klientach (bankierach z Wall Street), za ich ordynarne zachowanie.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…