Filmy żołnierz, snajper, przemoc

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje żołnierz, snajper, przemoc. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Furia

6,9
Kwiecień 1945 roku. Alianckie wojska rozgromiły niemiecką armię w Ardenach i maszerują wprost na Berlin. Znany z odwagi, zahartowany w boju dowódca czołgu pieszczotliwie nazywanego Furia, sierżant Wardaddy otrzymuje zadanie specjalne. Wraz ze swoją załogą będzie musiał wykonać tajną misję za linią frontu i stawić czoła znacznie potężniejszym silom wroga.
Od lat wysyłaliśmy w Kosmos sygnały, licząc na to, ze jakąś obca cywilizacja nam odpowie. Ale jednego nie wzięliśmy pod uwagę - ze te sygnały zostaną uznane za zaproszenie do... zniszczenia naszej planety! I tak się właśnie stało. Tajemniczy wróg zaatakował. A największa bitwa o Ziemie rozpoczęła się na morzu. Obcy rozciągnęli nad Oceanem Atlantyckim tarcze ochronna, zza której atakują obiekty na całej naszej planecie. Próby zniszczenia tarczy zmasowanym ostrzałem z pokładu niszczycieli okazały się nieskuteczne, zginęli ludzie, straciliśmy sprzęt. Czy ktoś znajdzie sposób, jakąś lukę w systemie obronnym nieprzyjaciela?
Chińscy komandosi zostają wysłani do ogarniętego wojną domową afrykańskiego kraju, by uratować znajdujących się w nim swoich obywateli.


Botasky i Packy są najemnikami, którzy na zlecenie swoich tajnych mocodawców, działają na terenie Bliskiego Wschodu. Ich zadanie to zabezpieczanie operacji wojskowej. Są doskonałymi snajperami i wiedzą doskonale jak działać w terenie.
Podczas swojej ostatniej tury w Afganistanie sierżant John Kinley (Jake Gyllenhaal) wraz ze swoim oddziałem wpadają w zasadzkę. Afgański tłumacz Ahmed (Dar Salim) ratuje życie Johna i razem udaje im się dotrzeć na amerykańską ziemię. Po jakimś czasie Kinley dowiaduje się, że jego wybawca wraz ze swoją rodziną nie otrzymali obiecanego bezpiecznego przejazdu do Ameryki. Chcąc spłacić swój dług wraca do strefy wojny, aby ich odzyskać, zanim talibowie upolują ich jako pierwszych.
Klasyka polskiej kinematografii. Serial Konrada Nałęckiego powstał na podstawie książki Janusza Przymanowskiego, który jest także współautorem scenariusza. Nakręcono trzy serie przygód załogi „Rudego” – łącznie 21 odcinków. PRL-owskie władze chętnie traktowały serial jako materiał propagandowy, prezentujący obowiązującą wówczas wersję historii z polsko-radzieckim sojuszem na pierwszym planie. Janek wstępuje w szeregi Wojska Polskiego do oddziału wojsk pancernych. Zostaje włączony do załogi czołgu o numerze 102. Wraz ze swoimi wiernymi towarzyszami broni Olgierdem, Gustlikiem, Grigorijem i psem Szarikiem rusza wyzwolić ojczyznę. Dla dzisiejszego widza „Czterej pancerni i pies” pozostają znakomitą produkcją wojenno-przygodową. Zrealizowane z rozmachem sceny batalistyczne, trzymająca w napięciu akcja, zabawne dialogi i przede wszystkim doskonałe postacie stworzone przez wybitnych aktorów – to nieprzemijające wartości serialu.
Akcja opowieści dzieje się zimą 1945 roku w czasie walki o wyspę Iwo Jima. Głównym bohaterem jest młody marines, James Bradley, który, po zwycięskiej bitwie, razem z pięcioma innymi żołnierzami zatknął amerykańską flagę na górze Suribachi.
Film jest fabularnym zapisem dramatycznych wydarzeń z 30 stycznia 1972 roku, kiedy z przedmieść Derry (zamieszkanego w większości przez katolików) w Irlandii Północnej wyruszył pokojowy marsz zorganizowany przez społeczny ruch Civil Rights. Protestujący zamierzali dotrzeć do centrum miasta, gdzie miał odbyć się wiec. Mimo starań organizatorów nie udało się uniknąć starć z brytyjskim wojskiem, w których zginęło 14 osób. To wydarzenie, nazywane dziś Krwawą Niedzielą, stało się punktem zwrotnym w historii wielowiekowego konfliktu między Irlandczykami, którzy w większości są katolikami, a Brytyjczykami, wśród których przeważają protestanci. Po masakrze w Derry, Irlandia Północna stanęła w obliczu wybuchu wojny domowej. Wielu młodych ludzi wstąpiło w szeregi katolickiej organizacji terrorystycznej IRA i protestanckiej UVF, co rozkręciło spiralę przemocy trwającą już 30 lat.
Akcja filmu rozpocznie się 6 miesięcy po wydarzeniach z pierwszej części filmu. Rozpocznie się odbudowa i ponowne zaludnianie Wielkiej Brytanii. Niestety okaże się, że wirus nie został do końca zniszczony i ponownie zaatakuje.
Po sukcesie Kompanii Braci HBO przedstawia kolejny miniserial wojenny. Generation Kill opisuje 40 pierwszych dni inwazji na Irak, widzianych oczami żołnierza z Pierwszego Batalionu Rozpoznania. Żołnierze zmagają się nie tylko z wrogiem, ale też z nuda i komplikacjami wynikającymi często z niekompetencji dowódców. Błędy kadry oficerskiej, braki w zaopatrzeniu, śmierć niewinnych cywilów. Wojenna rzeczywistość, opisana bez zbędnego upiększania i patetycznych akcentów. Serial powstał na podstawie książki Evana Wrighta, reportera "Rolling Stone'a"-'Generation Kill'.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…