Filmy relacja ojciec-córka, relacja matka-syn, pieniądz

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje relacja ojciec-córka, relacja matka-syn, pieniądz. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Nora, samotna matka, mieszka wraz synem Michaelem w niewielkim domu. Nie przelewa im się, ale doceniają to, co mają. Pewnego dnia w ich spokojnym życiu pojawia się ojciec Nory, który opuścił ją i jej matkę, kiedy Nora miała dziewięć lat. Mężczyzna ma przy sobie walizkę pełną pieniędzy, pochodzących z jego niezbyt jasnej działalności w Las Vegas.
Serial o grupce skonfliktowanych nieznajomych, przypadkowo wyruszających w trasę samochodem wykorzystanym do ucieczki po napadzie na bank, w którym znajdują dwa miliony złotych. Nieoczekiwani znalazcy postanawiają zatrzymać pieniądze, pomimo że grasujący na wolności przestępca zrobi wszystko, żeby je odzyskać.
Ewa jest wesołą nastolatką. Kiedy jej ojciec musi jechać na rok do Chin, dziewczyna zostaje oddana pod opiekę państwa Szymbartów. Jednak pani domu tyranizuje domowników i gościa do tego stopnia, że Ewa ucieka. Szczęśliwie znajduje schronienie w domu malarza Jerzego Zawidzkiego i jego matki.


Crimen

6,9
Adaptacja powieści Józefa Hena. I Rzeczpospolita. Tomasz Błudnicki uczestniczy w wyprawie na Moskwę. Schwytany i aresztowany spędza wiele lat w więzieniu. Po powrocie do kraju, mimo że jest jeszcze młodym człowiekiem, niczego od życia nie oczekuje. Odrzuca zło i przemoc, które jako młodzieńcowi nie były mu obce. Kiedy wraca do rodzinnego miasteczka dowiaduje się, że jego ojciec nie żyje. Prawdopodobnie nie zginął śmiercią naturalną. Tomasz postanawia sięgnąć po broń i odnaleźć zabójców ojca…
Kwiatkowscy mają dwoje dzieci – córkę Majkę i syna Filipa. Pewnego dnia przez przypadek trafia do ich domu Romek, który na stałe przebywa w domu dziecka. Rodzina postanawia stworzyć dla niego dom zastępczy. To pociąga za sobą niespodziewane konsekwencje – wraz z Romkiem u Kwiatkowskich zamieszkają „bliźniaczki z wyboru” – Eliza i Zosia. Dom pełen dzieci zaczyna tętnić życiem w zupełnie nowy sposób.
Serial, który prezentuje perypetie typowo amerykańskiej rodziny, ukazane w krzywym zwierciadle. Bohaterami są Al Bundy, jego żona - Peggy oraz para nastoletnich dzieci: Kelly i Bud. Zarozumiały i leniwy Al Bundy na co dzień pracuje w sklepie obuwniczym. Peggy, która czuje się samotna i nieszczęśliwa, uzależniła się od oglądania mydlanych oper oraz od zakupów.Dzieci Bundych wciąż poszukują idealnych partnerów. Z miernym skutkiem.
Film, nagrodzony Oscarem przez Amerykańska Akademię, który powstał w oparciu o słynną powieść Güntera Grassa pod tym samym tytułem, portretuje mieszkańców Gdańska – Polaków, Niemców i Kaszubów – na tle historycznych wydarzeń pomiędzy rokiem 1924 i końcem II wojny światowej. Bacznym obserwatorem owych zdarzeń jest Oskar Matzerath, nad wiek rozwinięty chłopiec, którego świat dorosłych napawa sceptycyzmem i niechęcią. Nie chcąc stać się jego częścią, w dniu trzecich urodzin postanawia, że nie będzie dalej rosnąć. Z okazji urodzin rodzice kupują mu blaszany bębenek, który odtąd będzie jego nieodłącznym towarzyszem. Głośnym bębnieniem i przenikliwym wrzaskiem chłopiec potrafi kruszyć szkło, tym samym protestując przeciwko braku zainteresowania i kłamstwom dorosłych.
Serial jest dramatem prawniczym, obalającym mit o tym, że ciche i spokojne dzielnice miast są całkowicie bezpieczne. W rzeczywistości bywają one niemymi świadkami najczarniejszych nawet zbrodni. Annabeth jest młodą energiczną kobietą, prokuratorem z imponującym wynikiem wygranych spraw sądowych. Z urlopu macierzyńskiego wróciła właśnie do pracy i podejmuje się rozwiązania najtrudniejszych przypadków zbrodni, popełnionych w dzielnicy, w której mieszka. Zapału dodatkowo dodaje jej świadomość, że jednocześnie chroni własną rodzinę i sąsiadów.
Erin, pracująca jako urzędnik w małej firmie prawniczej, natyka się na tuszowanie sprawy zanieczyszczania wody w małej pustynnej wspólnocie, powodującego szerzenie się chorób. Przekonuje szefa, żeby pozwolił jej prowadzić dochodzenie. Erin z szefem starają się o odszkodowanie wysokości 333 milionów dolarów dla sześciuset poszkodowanych.
Jeffrey Wigand był głównym świadkiem w procesie wytoczonym przez stan Missisipi i 49 innych stanów siedmiu największym amerykańskim koncernom tytoniowym. Proces ten odbił się szerokim echem na całym świecie i kosztował amerykański przemysł tytoniowy 246 miliardów dolarów. Wigand pracował w dziale badań firmy Brown & Williamson i znał najpilniej strzeżone tajemnice amerykańskiego przemysłu tytoniowego. Jego zwierzchnicy nie przypuszczali, że nadejdzie dzień, w którym podzieli się on tymi tajemnicami z opinią publiczną.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…