Kostiumowy 1986

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 7 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Kostiumowy z 1986 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Misja

8,0
W połowie osiemnastego wieku hiszpański jezuita, ojciec Gabriel (Jeremy Irons) zakłada misję w rejonie południowoamerykańskiego wodospadu Iguazu, chrystianizując lokalną ludność Indian Guaraní. Wkrótce dołącza doń nawrócony handlarz niewolnikami i okrutnik Rodrigo Mendoza (Robert De Niro), pragnący posługą misyjną zmyć z dłoni krew własnego brata. Niestety, byt misji zostaje zagrożony po podpisaniu traktatu madryckiego między Hiszpanią i Portugalią. Czy zakonnicy pożegnają się ze zbudowaną przez siebie kwitnącą wspólnotą bez walki…?

Lady Jane

7,1
Anglia, rok 1553. Umiera chorowity król Edward VI. Żądny władzy Northumberland postanawia ożenić swego syna Guilforda z członkinią rodziny królewsksiej Jane Grey i osadzić oboje na tronie. Ku uciesze protestantów udaje mu się to. Z początku wrogo do siebie nastawieni młodzi małżonkowie w końcu zakochują się w sobie. Jednak szczęście w miłości nie jest im dane, gdyż do Londynu zmierza już Maria, zagorzała katoliczka, prawowita następczyni tronu...
George Hazard i Orry Main są po dwóch przeciwnych stronach wojny domowej, która dopiero się zaczęła. Przez dwadzieścia lat byli najlepszymi przyjaciółmi. Kiedy mieli kłopoty, mogli liczyć na siebie. Podczas gdy mężczyźni walczą, kobiety muszą dbać o swoje domy. Ale nie wszyscy ludzie są dobrzy i uczciwi. Elkanah Bent, wielki wróg George'a i Orry'ego, z pomocą siostry Maina, Ashton, przemyca cenne towary z Europy. Brat Hazadra i szwagierka chcą wzbogacić się na wojnie. Czasy są coraz trudniejsze. Czy wojna się kiedyś skończy?...


Piraci

6,6
Opowieść opowiadająca o zderzeniu z sobą dwóch światów: wytwornej i bezwzględnej w dążeniu do celu hiszpańskiej arystokracji z niechlujnym, wrzaskliwym i nie troszczącym się o przyszłość pirackim plebsem.
Nad Niemnem niesie ze sobą klimat uspokojenia, pojednania i optymizmu, obraz harmonii urokliwego świata a'la Chełmoński, daje chwile zapomnienia i wzruszenia. Twórcy zawierzyli całkowicie Orzeszkowej, zachowując strukturę narracyjną powieści, a nawet dialogi i drobne szczegóły. Scenarzysta Kazimierz Radowicz wykonał iście benedyktyńską pracę, chcąc ukazać na ekranie możliwie wiele powieściowej fabuły, choć, oczywiście, wątek miłości Justyny i Jana wysunął się na plan pierwszy.
Zbyt wiele wymagająca mama-kwoka pragnie zrobić ze swojego syna kogoś, kim nie jest – bażanta.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…